Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline EraHuvikool

Helen Elbrecht

Olen omandanud tehnikateaduste magistrikraadi ja hetkel omandan Tartu Kunstikoolis dekoraatori eriala. Terve oma teadliku elu olen iseseisvalt tegelenud käsitöö, kunsti, leiutamise, meisterdamise ja dekoreerimisega. Nii kunsti kui ka käsitöötunnid kuulusid koolis alati mu lemmikute hulka. Lisaks tegelesin aastaid tantsimisega, osalesin lastele mõeldud kunstiringis, lilleseades ning käisin mõnda aega muusikakoolis.
Ka hilisemas eas ei suutnud ma loomingulisest tegevusest kuidagi eemale hoida. Käisin Viljandi Kunstikooli täiskasvanute vaba-ateljees ning olen aidanud loomevaldkondades tegutsevaid tuttavaid
(ürituste dekoreerimine, nõustamine stiili- ja kujunduse osas, erinevate otstarvetega ruumide remont ning dekoreerimine jne). Ka olen tegelenud vabatahtliku tööga, mis puudutab loomi ja loodust. Armastan
reisida ja seigelda, aeg-ajalt enesetäiendamise eesmärgil koduseinte vahel lugeda, põnevaid filme vaadata või siis niisama millegi kallal nokitseda. Tegelen siiani käsitöö- ja õmblemisega, stiliseerimisega, leiutamisega, tarbeesemetele uut funktsiooni andes. Samuti renoveerimise ja restaureerimisega (peamiselt mööbli, kuid ka muude tarbeesemete disain ning uuendamine), aga ka joonistamise, maalimise ja erinevate dekoreerimise tehnikate õppimisega.
Tunnen, et üheks peamiseks eesmärgiks elus on leida see miski, mis aitab leida rahulolu ja tunda end oma nahas hästi, kulgedes suunas, mis innustab, olenemata valdkonnast.
Olen lastega alati hästi läbi saanud – nemad meeldivad mulle ja mina neile. Armastan laste puhul nende
julgust, tahet katsetada ja õppida ning leian, et selline omadus peaks meid kõiki läbi elu saatma. Tunnen,
et nende siirus aitab keskenduda vajalikele tegevustele ja seeläbi meeskonnana millegi nimel töötada.
Usun, et läbi tõelise kutsumuse ja enesetäiendamise oleme võimelised parandama ka maailma, sest
kokkuvõttes saab kõik alguse iseendast. Miks siis mitte jagada oma oskusi ja teadmisi tulevaste
täiskasvanutega ning aidata leida neil kunstist ning käsitööst tasakaalu ja rõõmu, nagu ise seda lapsest
saati tundnud olen.

Gmail: omanaolinehelen@gmail.com