Kodulehtede valmistamine - Mathias Mõttus
Omanäoline EraHuvikool

Kunstiterapeut

Juhendaja
Maris Annus

magistrant Tallinna Ülikoolis
(Loodus-ja Terviseteaduste Instituut, visuaalkunstiteraapia eriala)

Sa oled palju kordi julgem ja targem, kui sa arvad ja palju tugevam, kui sa endale tundud.

Karupoeg Puhh

Usun inimeste headusse ja ka võimesse ise oma elus  soovitud muutusi ellu viia. Leian, et igas inimeses leidub oskus ennast aidata, kuid mõnikord vajab ta selleks kelleltki tuge, usku ja innustust. Oma töös püüan olla see kaaslane teel, kes usub, innustab ja julgustab. Minu suurem eesmärk töös lastega on aidata neil ennast tunda täisväärtuslike inimestena ja leida endas üles see miski, milles  nad on head. Sest igaühel on mõni oskus või anne, millega ta saab väärtust luua nii iseenda elule kui  ka ühiskonnale laiemalt.

Olen lõpetanud Tartu ülikoolis eripedagoogika eriala ning Tallinna ülikoolis olen magistritöö kaugusel kunstiterapeudi diplomist. Lisaks olen ennast täiendanud lahenduskeskse lühiteraapia ja psühhodraama kursustel. Oman töökogemust lasteaia erirühmas, koolis ja psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite osakonnas ( Minu CV). Kuna haiglas puutusin palju kokku lastega, kelle probleemid ja mured olid väga suureks kuhjunud, siis näen vajadust tegeleda ennetustööga. Seetõttu pakun võimaluse osaleda kunstiteraapia võtetel põhinevates tundides just neil, kelle mured ei ole paisunud veel üleliia suureks, kuid need segavad siiski igapäevast elu ja rahulolu. Kui õigel ajal saada murel “sabast kinni”, siis on seda palju lihtsam lahendada.

Töös lastega lähtun lisaks kunstiteraapilistele põhimõtetele ka eripedagoogilistest ja lahenduskesksetest  põhimõtetest. Tegevused on mängulised, lapse vajadustest ja soovidest ajendatud, eduelamust ja rõõmu pakkuvad ning lahendusele suunatud. Minu jaoks on tähtis, et iga väike särasilm tunneks, et tema ja ta mõtted on olulised ning need lähevad kellelegi korda. Kahe lapse emana õpin igapäev oma lastelt, kuidas paremini mõista, suunata ja aidata. Oma tasakaalu leiangi perest, loodusest, loomingulistest tegevustest, headest sõpradest ja muusikast.

maris.annus@gmail.com

Tel 5349 9851